Napisz do nas: forum@kolejowe-sprawy.pl Blog kolejowe-sprawy

FAQFAQ  Gierka Pociągi  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polarne WC w pociągu. Wystarczy rozszczelnione okno.
Autor Wiadomość
Iktorn 
Administrator

Wysłany: 2012-12-10, 22:08   Polarne WC w pociągu. Wystarczy rozszczelnione okno.

Polarne WC w pociągu. "Wystarczy rozszczelnione okno"

Tron królowej śniegu? Nie, toaleta w jednym z wagonów pociągu interREGIO. "Jechaliśmy w niedzielę ze Szczecina do Warszawy. W naszym wagonie było zimno więc musieliśmy się przesiąść do innego. Tak wyglądała jedna z toalet w tym cieplejszym wagonie. Na szczęście były inne, czynne" - relacjonowała pasażerka @Agnieszka, która przesłała do nas zdjęcia zasypanej toalety.

"To był pociąg interREGIO Portowiec ze Szczecina do Warszawy. W wagonie w którym siedzieliśmy było zimno. Konduktor zaproponował, żebyśmy przenieśli się do innego" - relacjonowała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 @Agnieszka. Jak dodała, choć w nowym wagonie było ciepło, okazało się, że jedna z toalet jest... zasypana śniegiem. "Na szczęście były też inne, czynne. To był jedyna toaleta w takim stanie, z tego co widziałam. Zrobiłam zdjęcie w ramach ciekawostki jak potrafią wyglądać zimą toalety w pociągach" - mówiła pasażerka.

@Agnieszka zamieściła zdjęcie na fanpage'u Przewozów Regionalnych, co wywołało lawinę komentarzy. "Gwiazdkowy wystrój", "tron królowej śniegu", "wc polarne" - ironizowali internauci. O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe Przewozów Regionalnych.

"Wystarczy rozszczelnione okno"

"Z naszej dokumentacji nie wynika, żeby w wagonach tego pociągu był wtedy jakaś usterka. Gdyby tak było, wymienilibyśmy uszkodzony wagon" - powiedział nam Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych. Jak dodał, takie sytuacje o tej porze roku się jednak zdarzają. "Dysponujemy różnym taborem, w różnym wieku. Te tabory są sprawne i bezpieczne, ale ich średni wiek to około 30 lat. Zimą, gdy są trudne warunki atmosferyczne zdarzają się takie sytuacje. Wystarczy rozszczelnione okno czy drzwi, żeby (przy dużych prędkościach) tego śniegu znalazło się w środku sporo" - wyjaśniał Stilger. Zapewnił jednocześnie, że Przewozy Regionalne starają się reagować, gdy tylko mają sygnały o takich sytuacjach.

Uczulają konduktorów

"Jeśli pasażerowie zgłaszają konduktorom tego typu rzeczy, usuwamy taki śnieg. Zwracamy tez uwagę, by obsługa pociągów sprawdzała, czy np. pasażerowie nie zostawili uchylonego okna czy drzwi. Uczulamy na to konduktorów" - twierdzi Stilger. Dodał też, że Przewozy Regionalne odświeżają tabor, by podróż była dla pasażerów bardziej komfortowa. "Wprowadzamy zmiany. Od 9 grudnia kursuje 10 nowych wagonów REGIOexpres" - poinformował Stilger.

źródło: Kontakt24

1.jpg
Plik ściągnięto 138 raz(y) 29,38 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 29,94 KB

GrzechuUK4 
Forumowicz

Wysłany: 2012-12-12, 00:28   

Wieść o "zamrożonym" WC, dodarła do różnych, zagranicznych gazet, w tym słynnego, brytyjskiego The Sun... ;-)

wc_the sun.jpg
Plik ściągnięto 173 raz(y) 138,85 KB

obiezykraj 
Sponsor

Wysłany: 2012-12-12, 00:44   

mnie takie sensacje mocno irytują ....
ktoś mógł otworzyć okno i zrobić fotkę, żeby potem oczerniać przewoźników ...

przyjmuję je z mocnym dystansem :-P

darek 
Forumowicz

Wysłany: 2012-12-12, 20:55   

Obiezykraj mam takie samo zdanie, bo już nie raz widziałem takie sytuacje, najczęściej wtedy jak ktoś pali w WC i wychodząc nie zamyka okna żeby dym wyleciał.

loony 
Forumowicz

Wysłany: 2012-12-13, 01:15   

A mnie zastanawia, od kiedy konduktor ma obowiązek latać co chwila do kibla i sprawdzać czy okno nie jest otwarte, powycierać klapę i śnieg odgarnąć. Przecież to jakiś absurd.

Kryniczanin 
Administrator

Wysłany: 2012-12-13, 05:58   

loony, Od lat ma obowiązek i to do wszystkich kibli w składzie. Chyba od 2010 wprowadzili zamykanie WC przed Warszawa Centralną dla otwartych obiegów a potem Wrocław Główny. Nie wiem jak dzisiaj, ale tak było.

loony 
Forumowicz

Wysłany: 2012-12-13, 12:05   

Kryniczanin, mhm. Tak było? Tak jest? Pierwsze słysze. Nigdy jeszcze nie widziałem kierpocia w kiblu, a tym bardziej zamkniętych WC na Wrocławiu Głównym (a to jest 'mój' dworzec ;)).

Aleksander 
Forumowicz

Wysłany: 2012-12-13, 12:27   

loony, Przeczytaj tu akurat o Krakowie.

Kraków: pociąg stoi, a konduktor zamyka WC na klucz.

Niewykluczone, że przed wjazdem na Dworzec Główny w Krakowie konduktorzy będą zamykać na klucz wszystkie ubikacje w pociągach. Zabieg taki miałby chronić stację przed niekulturalnymi pasażerami, którzy korzystają z toalety podczas postoju składu. Zasady te wprowadzono już na dworcu Warszawa Centralna.

Czysto teoretycznie zakaz korzystania z toalet podczas postoju pociągu obowiązuje na kolei od lat. Sęk w tym, że wielu pasażerów na niego nie zważa. W ten sposób na torach pojawiają się odchody, a na peronach unosi się nieprzyjemny zapach.

Sposób na walkę ze śmierdzącym problemem znaleźli kolejarze z Warszawy. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe nakazała przewoźnikom zamykanie wszystkich toalet w pociągu podczas wjazdu i postoju składu na stacji Warszawa Centralna.

Zarządzenie dotyczy pociągów z tzw. obiegiem otwartym, czyli tych, w których fekalia nie są gromadzone w specjalnych pojemnikach, tylko wylatują bezpośrednio na tory. Takich pociągów na polskiej kolei jest zaś zdecydowana większość. W przypadku spółki PKP Intercity toalety z pojemnikami znajdują się w mniej niż połowie wagonów.

Jak przyznają w Zakładzie Linii Kolejowych (ZLK) Warszawa, nowe przepisy zdecydowanie przyczyniły się do poprawy czystości.

W ślad za Warszawą poszli już kolejarze z Wrocławia. Tamtejszy ZLK zwrócił się do swojej centrali w stolicy, by nakazała przewoźnikom zamykanie WC również przed wjazdem na stację Wrocław Główny. Przepis ten ma wejść w życie w najbliższych tygodniach.

Wprowadzenia takich zasad nie wykluczają również krakowscy kolejarze. - Będziemy przyglądać się, jak funkcjonuje to w innych miastach. Być może zdecydujemy się na to, aby przewoźnicy zamykali WC przed wjazdem na krakowskie stacje - przyznaje Robert Kowal z Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie.

Zdaniem Marka Cisowskiego z PKP PLK, który kieruje projektem przebudowy Dworca Głównego w Krakowie, zamykanie toalet w pociągach podczas postojów jest Krakowowi potrzebne. - Nie może być tak, że inwestuje się w remont dworca miliony złotych, a jest on szpecony, przez fekalia nieodpowiedzialnych podróżnych - twierdzi Cisowski.

A co o pomyśle kolejarzy sądzą sami pasażerowie? - Jeżeli zachowa się umiar i nie będzie się kogoś np. z problemem żołądkowym wyrzucać z ubikacji, tylko dlatego że pociąg dojeżdża do stacji, to zamykanie WC na te kilka chwil nie jest złym wyjściem - twierdzi Piotr Pelczar, podróżny z Bochni.

źródło: Gazeta Krakowska

loony 
Forumowicz

Wysłany: 2012-12-13, 17:14   

Aleksander, okej, tylko mnie ciekawi czy jest to w ogóle egzekwowane. Jak mówię - nie spotkałem się z czymś takim jeszcze nigdy, a na głównym we Wrocu jestem kilka razy w tygodniu.

Zresztą, jak widać po tym zdjęciu - kierpoć nie zagląda do wucetu.

Odpowiedz do tematu